Borxhlia i keq, s’ja kthen borxhin dhe e kërcënon me thikë

Kronikë e zezë

Borxhlia i keq, s’ja kthen borxhin dhe e kërcënon me thikë

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 11:03
Foto ilustrim

Një person është arrestuar nën dyshimin e ka kanosur një shtetas të huaj, të cilit i kishte borxh.

Krejt incidenti ka ndodhur derisa shtetasi i huaj, në këtë rast viktima i ka kërkuar borxhin e tij të dyshuarit kosovarë, i cili e ka kanosur me thikë dhe verbalishtë.

Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë rreth orës 19:20.

Ankuesi mashkull shtetas i huaj ka raportuar se derisa i ka kërkuar borxhin e tij të dyshuarit mashkull kosovar, nga i njëjti është kanosur me thikë dhe verbalishtë. Si provë materiale është sekuestruar një thikë”, njofton policia.

Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat