Hyri legalisht në Kosovë, arrestohet serbi

Kronikë e zezë

Hyri legalisht në Kosovë, arrestohet serbi

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas serb, pasi i njëjti kishte kaluar ilegalisht kufirin për të hyrë në Kosovë.

Arrestimi ndodhi paraditen e së martës në fshatin Postenjë të komunës së Leposaviqit.

Në raportin e Policisë për 24 orët e fundit thuhet se “Policia gjatë patrullimit ka ndaluar të dyshuarin mashkull shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Republika e Kosovës”.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa vetura i është konfiskuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat