Arrestohet shtetasi serb i dyshuar për krime lufte

Kronikë e zezë

Arrestohet shtetasi serb i dyshuar për krime lufte

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Në pikë-kalimin kufitar në Jarinë të mërkurën është arrestuar një serb i dyshuar për krime lufte.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se më 08.12.2021 në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata, është arrestuar një mashkull serb shtetas i Serbisë.

Kjo me dyshimin për përfshirje ne veprën penale Krime Lufte kundër popullsisë civile.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat