15-vjeçarja e armatosur kërcënon me thikë shoqen bashkëmoshatare

Kronikë e zezë

15-vjeçarja e armatosur kërcënon me thikë shoqen bashkëmoshatare

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 15:07
Ilustrim

Policia e Sarandës ka proceduar penalisht një 15-vjeçare pasi ka kërcënuar me thikë shoqen e saj.

Vajza e mitur është proceduar për veprën penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” për motive të dobëta.

Njoftimi i Policisë:

Po nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë u procedua penalisht për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, një shtetase e mitur 15 vjeçe, pasi për motive të dobëta, ka kanosur me thikë bashkëmoshataren e saj. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat