Goditet nga në veturë i moshuari në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

Goditet nga në veturë i moshuari në Fushë Kosovë

Më: 7 janar 2022 Në ora: 22:29
Pamje nga aksidenti

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mbrëmjes në komunën e Fushë Kosovës.

Një veturë ka goditur një të moshuar gjersa ishte në lëvizje.

Në vendin e ngjarjes ka arritur Policia e Kosovës dhe autoambulanca.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e PK-së, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 21:30, në rrugën Prishtinë -Fushë Kosovë, ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshirë një automjet në levizje dhe një këmbësor. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësori i cili është dërguar për tretman mjekësor, ndëkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut”, tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat