Policët e shpëtojnë një person nga zjarri në Beleg të Deçanit

Kronikë e zezë

Policët e shpëtojnë një person nga zjarri në Beleg të Deçanit

Më: 14 janar 2022 Në ora: 14:28
Zjarri në Beleg të Deçanit

Policia e Kosovës ka shpëtuar një person i cili ishte brenda një shtëpie që kishte marrë flakë.

Përmes një komunikatë për medie, është bërë e ditur që me datë 13.01.2022, rreth orës 17:20, Stacioni Policor në Deçan, është informuar nga qytetarët se në fshatin Beleg- Deçan, një shtëpi është kapluar nga zjarri.

“Policia menjëherë ka shkuar në vendngjarje, zyrtaret Policor kanë kuptuar se brenda shtëpisë ndodhet viktima, të njëjtit menjëherë kanë ndërhyrë duke rrezikuar jetën e tyre, për t’i dalë në ndihmë viktimës, të cilën kanë arritur që ta nxjerrin nga shtëpia e përfshirë nga flakët”, thuhet në komunikatë.

Viktima fillimisht është dërguar ne QKMF-Deçan, e më pas në Spitalin Rajonal në Pejë, për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor.

Policët të cilët kanë ndërhy ne rast kanë pranuar tretman mjekësor ne QKMF-Deçan. Në vendngjarje ka dalë edhe ekipi i zjarrfikëseve të cilët kanë lokalizuar zjarrin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat