E paraburgosura në Ferizaj ia vë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave në qeli

Kronikë e zezë

E paraburgosura në Ferizaj ia vë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave në qeli

Më: 15 janar 2022 Në ora: 09:20
Ilustrim

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt ka njoftuar për një rast ku një femër në qendër të mbajtjes ia ka vënë zjarrin dyshekëvedhe mbulojave në qeli.

Njësiti i zjarrëfikësve kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe e kanë shuar zjarrin.

Njësia policore ka intervenuar menjëherë dhe më pas i kanë shpërndarë të dyshuarit nëpër qendra të tjera të mbajtjes.
Këtu keni njoftimin e plotë të Policisë së Kosovës:

“Rr. Reçakut, Ferizaj 14.0102022 – 20:00. Raportohet se e dyshuara femër kosovare e cila ishte e ndaluar në qendrën e mbajtjes i ka vënë zjarrin dyshekëve dhe mbulojave në qelin ku ishte e vendosur. Njësitë policore kanë intervenuar menjëherë dhe kanë bërë evakuimin e të gjithë personave të cilët ishin të ndaluar në qendrën e mbajtjes, më pas të dyshuarit janë dërguar nëpër qendra tjera të mbajtjeve. Njësitë e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat