Organizonin lojëra fati, arrestohen dy gjakovarë

Kronikë e zezë

Organizonin lojëra fati, arrestohen dy gjakovarë

Më: 15 janar 2022 Në ora: 09:24
Ilustrim

Dy persona janë arrestuar në Gjakovë pasi janë hasur duke zhvilluar veprimtari të kundërligjshme, duke organizuar lojëra të fatit.

Sipas policisë, nga vendi i ngjarjes janë sekuestruar gjashtë aparate të llojit APEX.

Gjithashtu është bërë e ditur së të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje” thuhet në raportin e Policisë.

Ndaj tyre është inicuar vepra penale “Organizim i Skemave Piramidale Dhe Bixhozit Të Paligjshëm”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat