Arrestohet personi që dyshohet se kryente vjedhje në xhamia të Rahovecit

Kronikë e zezë

Arrestohet personi që dyshohet se kryente vjedhje në xhamia të Rahovecit

Më: 15 janar 2022 Në ora: 11:05
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se ka kryer disa raste të vjedhjeve të rënda në objekte fetare.

Sipas policisë, cak i vjedhjeve ishin xhamitë dhe dyqane ushqimore.

I njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Rahovec (NN) 14.01.2022 – 12:30. Në vazhdën e hetimeve të zhvilluara në lidhje me disa raste të vjedhjeve të rënda, të ndodhura kryesisht në objekte fetare (xhami) dhe dyqane ushqimore, sot me 14.01.2022 është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat