Kërcënohet me thikë arkatarja e marketit, i dyshuari i kërkoi para

Kronikë e zezë

Kërcënohet me thikë arkatarja e marketit, i dyshuari i kërkoi para

Më: 16 janar 2022 Në ora: 10:16
Foto ilustrim

Arkatarja e një marketi në rrugën “Hazhi Zeka” në Prishtinë ka njoftuar policinë se është kërcënuar me thikë nga një i dyshuar, i cili i kishte kërkuar para.

Pasi e njëjta ka kërkuar ndihmë, i dyshuari ka ikur.

Rasti është hapur si tentim grabitje dhe po hetohet nga policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

TENTIM GRABITJE/Rr. Haxhi Zeka, Prishtinë 15.01.2022-21:55 Gjersa ankuesja femër kosovare ishte duke punuar në një market, një i dyshuar mashkull duke kanosur ankuesen me thikë i kishte kërkuar paratë. Pasi ankuesja kishte thirr për ndihmë, i dyshuari ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Rasti në hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat