Shoferi voziti veturën 193 kilometra në orë – dënohet me 300 euro

Kronikë e zezë

Shoferi voziti veturën 193 kilometra në orë – dënohet me 300 euro

Më: 16 janar 2022 Në ora: 16:28
Foto ilustrim

Kishte vozitë veturën në 193 km/h në zonën ku kufizimi i lëvizjes me veturë ishte 80 km/h, për këtë veprim Policia e Kosovës kishte ndaluar një person.

Dhe kjo shkelje e rregullave të trafikut nga i njëjti i kishte kushtuar atij me 300 euro gjobë.

Përveç kësaj atij iu kishin shqiptuar edhe tri pikë negative dhe iu kishte ndaluar drejtimi i automjetit për tre muaj.

“Në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 80 km/h identifikohet shoferi duke drejtuar mjetin me 193 km/h (gjobitet me 300€, 3 pikë negative dhe 3 muaj i ndalohet drejtimi i mjetit me veprim motorik). Policia e Kosovës vazhdon me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve ligjore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor.” thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat