Përfshihet nga zjarri një restorant në Klinë

Kronikë e zezë

Përfshihet nga zjarri një restorant në Klinë

Më: 17 janar 2022 Në ora: 09:54
Restoranti “Guri i Zi” duke u djegur

Mbrëmë pak orë para mesnate është përfshirë nga zjarri Restoranti “Guri i Zi” në fshatin Volljakë të Klinës, shkruan Paparaci.

Nuk raportohet për të lënduar, por zjarri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale, pasi që i gjithë kulmi i restorantit shihet se është kapluar nga flakët.

Lajmi është konfirumar nga Policia e Kosovës.

Njësitet Policore menjëherë kanë dalë në vendngjarje, gjithashtu edhe zjarrfikësit të cilët kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin, sipas zjarrfikësve, nga zjarri janë shkaktuar dëme materiale të konsiderueshme”, tha Rugova”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat