Kërcënuan policët me kallashnikov, dy podujevas në kërkim

Kronikë e zezë

Kërcënuan policët me kallashnikov, dy podujevas në kërkim

Më: 17 janar 2022 Në ora: 09:55
Foto ilustrim

Dy persona i kanë dëmtuar veturën një personi tjetër në Podujevë, e më pas kanë kanosur zyrtarët policorë duke u drejtuar armën kallashnikov.

Kështu ka njoftuar Policia në raportin 24 orësh teksa kanë bërë të ditur se rasti ka ndodhur në Komunën e Podujevës.

“Ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje dy të dyshuar meshkuj kosovarë, i kanë dëmtuar veturën e tij. Të dyshuarit duke u drejtuar armën (AK-47) i kanë kanosur zyrtarët policorë dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Me vendim të prokurorit është bastisë shtëpia e të dyshuarve por nuk është gjete asgjë e dyshuar.

Të dyshuarit gjenden në kërkim policor. Rasti nën hetime nga njësitë relevante”, thuhet raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat