Sa aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit?

Kronikë e zezë

Sa aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit?

Më: 18 janar 2022 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 64 aksidente.

12 prej tyre ishin me të lënduar kurse 52 vetëm me dëme materiale.

Kështu njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Brenda kësaj periudhe kohore janë shqiptuar edhe 1518 tiketa trafiku.

353 tiketa u shqiptuan në bazë të ligjit Covid-19.

29 persona u arrestuan dhe 18 u dërguan në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat