5 të lënduar në një vetaksident në rrugën Pejë-Prishtinë

Kronikë e zezë

5 të lënduar në një vetaksident në rrugën Pejë-Prishtinë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:07
Ilustrim

Një vetaksident ka ndodhur sot në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë, saktësisht në fshatin Llapushnik, në të cilin kanë mbetur të lënduar pesë persona.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Sot më datë 18.01.2022 në rrugën nacionale Pejë -Prishtinë saktësisht në fshatin Llapushnik ka ndodhur një rast Vet-Aksident ku është përfshirë një veturë. Si pasoj e këtij vet-aksidenti trajtim mjekësor kanë pranuar pesë persona”, ka thënë Kelani.

Tutje ai tregoi se njësitet relevante kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat