Grabitet barnatorja në Viti - kjo është shuma e parave që u vodh

Kronikë e zezë

Grabitet barnatorja në Viti - kjo është shuma e parave që u vodh

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Mbrëmë rreth orës 19:33, Policia në Viti është informuar se është grabitur një barnatore nga një person i maskuar.

Siç njofton policia, i dyshuari ka arritë që punëtores së kësaj barnatore përmes kërcënimit t’ia grabis 140€ Euro, i njëjti pasi i ka marrë paratë nga arka është larguar në drejtim të panjohur. 

“Patrullat Policore së bashkua me njësitin e hetimeve përmes rrugëve operative në një kohë të shpejt  kanë arrite të sigurojnë informata të qëndrueshme për identitetin e të dyshimtit. Është arrit që të arrestohet i dyshimti F.R (1986) i dyshuar për rastin Grabitje”, thuhet në njoftimin e policisë.

I njëjti në prezence të avokatit mbrojtës, është intervistuar nga njësia e hetimeve në stacionin policor në Viti.

Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit për krime të rënda i cili ka marr vendim për ndalim për 48h orë. Rasti është nën hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat