Festë e armatosur në Viti, arrestohet pronari i shtëpisë

Kronikë e zezë

Festë e armatosur në Viti, arrestohet pronari i shtëpisë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 09:45
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjujate me armë në fshatin Dobresh të Vitisë.

Sipas raportit të policisë pas pranimit të një video-incizimi ku shihen disa persona duke shtënë me armë, policia ka arritur ta identifikojë lokacionin dhe pronarin e shtëpisë ku është shtënë me armë i cili më pas është arrestuar.

“Fsh. Dobresh, Viti 21.01.2022 – NN. Pas pranimit të një video-incizimi ku shihen disa persona duke shtënë me armë, policia ka arritur ta identifikojë lokacionin dhe pronarin e shtëpisë ku është shtënë me armë i cili është arrestuar”, thuhet në njoftim.

Gjatë intervistimit i dyshuari ka pranuar se gjatë një ahengu familjar kanë shtënë me armë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Gjatë intervistimit i dyshuari mashkull kosovar ka pranuar se gjatë një ahengu familjar kanë shtënë me armë. Nga i dyshuari janë konfiskuar dy pistoleta me gaz. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në njoftimin policor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat