Porositet vrasja e një oficeri në burgun e Gërdovcit

Kronikë e zezë

Porositet vrasja e një oficeri në burgun e Gërdovcit

Më: 29 janar 2022 Në ora: 09:03
Ilustrim

Policia ka nisur hetimet pasi një ankues nga Podujeva, oficer korrektues në burgun e sigurisë së lartë, ka informuar se një i burgosur ka porositur vrasjen e tij.

Sipas oficerit, vrasja ishte porositur tek një ish i burgosur, përmes telefonit.

Policia ka njoftuar se rasti është duke u hetuar

“Fsh. Gërdoc, Podujevë (NN) 28.01.2022 – 14:55. Ankuesi mashkull kosovar, oficer korrektues në burgun e sigurisë së lartë, ka informuar se i burgosuri mashkull kosovar përmes telefonit ka porositur ish të burgosurin tjetër të dyshuarin mashkull kosovar që ta vras oficerin. Rasti është duke u hetuar” thuhet në raportin e Policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat