Vidhen 700 dinarë në një kishë në Ranillug, policia po e heton rastin

Kronikë e zezë

Vidhen 700 dinarë në një kishë në Ranillug, policia po e heton rastin

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Janë vjedhur 700 denarë në një kishë në Rinllug.

Një burrë ka treguar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në objekt.

“Ranillug 12.02.2022 – 08:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në objektin fetar-kishë dhe kanë vjedhur rreth 700 dinarë të Serbisë”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, policia bën të ditur se rasti është duke u hetuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat