Prizren, zjarri përfshirën rreth tre hektarë bar të thatë

Kronikë e zezë

Prizren, zjarri përfshirën rreth tre hektarë bar të thatë

Më: 23 mars 2022 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Në fshatin Mushnikov të Prizrenit, raportohet se njësitë policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është shfaqur një zjarr mbrëmë dhe kanë filluar shuarjen e tij, thuhet në raporton e policisë së Kosovës.

Për shkak të terrenit të papërshtatshëm shuarja e zjarrit ka qenë e vështirë. Zjarri ka përfshirë rreth 3 hektarë bar të thatë dhe bimësi të ulët, për momentin nuk përbën rrezik për banorët e zonës.

Raportohet se njësitë policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është shfaqur një zjarr mbrëmë dhe kanë filluar shuarjen e tij. Për  shkak të terrenit të papërshtatshëm shuarja e zjarrit ka qenë e vështirë.

Zjarri ka përfshirë rreth 3 hektarë bar të thatë dhe bimësi të ulët, për momentin nuk përbën rrezik për banorët e zonës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat