Sekuestrohen disa aparate për prodhimin e kriptovalutave në Shkabaj të Prishtinës

Kronikë e zezë

Sekuestrohen disa aparate për prodhimin e kriptovalutave në Shkabaj të Prishtinës

Më: 4 prill 2022 Në ora: 14:52
Foto

Pas një operacioni bastisjeje në fshatin Shkabaj të Prishtinës, policia ka gjetur dhe sekuestruar disa aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Veriut pas marrjes së informatave në rrugë operative, kanë realizuar një operacion bastisjeje i cili ka rezultuar me gjetjen e aparaturave për prodhimin e kriptovalutave.

“Operacioni është zhvilluar në një lokal në fshatin Shkabaj të komunës së Prishtinës,  me ç’ rast janë gjetur dhe sekuestruar katër (4) riga me gjithsej tridhjetë (30) pajisje për prodhimin e kriptovalutave, të cilat ishin të kyçura dhe funksionale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Përveç njoftimit të zyrtarëve të ATK-së, në vendin e ngjarjes janë ftuar edhe zyrtarët e KEDS–it,  si dhe zyrtarët doganorë për të  proceduar më tej me rastin.

Në konsultim me prokurorin e shtetit rasti është iniciuar “ Prodhim i ndaluar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat