Goditet nga vetura një vajzë e mitur në Kaçanik

Kronikë e zezë

Goditet nga vetura një vajzë e mitur në Kaçanik

Më: 26 prill 2022 Në ora: 09:29
Ilustrim

Një vajzë e mitur është goditur nga vetura në fshatin Dubravë në Kaçanik.

Policia, e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se e njëjta është dërguar në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë.

“Fsh. Dubravë, Kaçanik, 25.04.2022 – 15:05. Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pakujdesia ka goditur mbesën e tij këmbësoren femër kosovare (e mitur).

Viktima është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetë. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat