Arrestohet një person, kërkohej nga gjykata

Kronikë e zezë

Arrestohet një person, kërkohej nga gjykata

Më: 13 maj 2022 Në ora: 17:40
Foto ilustrim

Gjatë ditës së sotme, policia në Mitrovicën e Jugut ka arrestuar një 52-vjeçar.

Ai ishte në kërkim në bazë të dy letër rreshtimeve të lëshuar nga gjykata.

“Në bazë të këtyre letër rreshtimeve të lëshuara nga Gjykata Themelore në Mitrovicë për vuajtjen e dënimit prej katër muajsh e dhjetë ditësh për veprën penale ,,Vjedhje”, është arrestuar i dyshuari B. G., 52-vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat