Arrestohet 42-vjeçari në Vushtrri, po kërkohej për organizim të bixhozit të paligjshëm

Kronikë e zezë

Arrestohet 42-vjeçari në Vushtrri, po kërkohej për organizim të bixhozit të paligjshëm

Më: 17 maj 2022 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar B.P (42 vjeçar), i cili po kërkohej me urdhëresë të gjykatës, për organizim të bixhozit të paligjshëm.

Përmes një njoftimi, policia njofton se njësitet policore në Vushtrri, në orët e paradites së të martës, kanë arrestuar të dyshuarin, për të cilin kishte urdhëresë aktive të lëshuar nga gjykata kompetente.

Mbi bazën e urdhëresës aktive është arrestuar i dyshuari B. P., 42 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit gjykata kompetente i kishte lëshuar urdhëresë për veprën penale “Organizim i skemave piramidale”, thuhet në njoftim.

Sipas policisë, pas përfundimit të procedurave policore, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit prej gjashtë muajsh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat