Dogana sekuestron 33 telefona në aeroport

Kronikë e zezë

Dogana sekuestron 33 telefona në aeroport

Më: 21 maj 2022 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

Njësitet Anti-kontrabandë të Doganës kanë sekuestruar33 telefona të mençur gjatë kontrolle në aeroport.

Sipas njoftimit të Doganës së Kosovës, malli është sekuestruar dhe lëna është referuar në procedurë kundërvajtëse.

“Njësitet Antikontrabande të Doganës gjatë kontrolleve në pikëkalimin kufitar të Aeroportit kanë zbuluar një tentim kontrabandimi të telefonave, ku në e rast është arritur të identifikohet dhe parandalohet kontrabandimi i 33 telefonave / Smart Phone.

Malli është sekuestruar dhe lënda është referuar në procedurë kundërvajtëse”, thuhet në njoftimin e Doganës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat