Punëtori gjeti vdekjen pasi ra nga pallati ku punonte, lirohet inxhinieri në Milot

Kronikë e zezë

Punëtori gjeti vdekjen pasi ra nga pallati ku punonte, lirohet inxhinieri në Milot

Më: 27 maj 2022 Në ora: 15:39
Ilustrim

Inxhinieri i firmës që po rikostruktonte pallatin në Milot, ku humbi jetën gjatë punës një 34-vjeçar do të hetohet në gjendje të lirë.

Mondi Turhani, i cili u arrestua nga policia pas ngjarjes, u njoh këtë të premte me masën e sigurisë në Gjykatën e Kurbinit.

Pasi dëgjoi palët, gjyqtari Olti Skrame e cilësoi të ligjshëm arrestimin e 55-vjeçarit dhe vendosi masën e sigurisë "detyrim paraqitje" ashtu siç kishte kërkuar prokurori Arben Nika.

Vijon...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat