Aksidentohet një autobus në Ferizaj – tre të lënduar

Kronikë e zezë

Aksidentohet një autobus në Ferizaj – tre të lënduar

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 22:21
Foto nga vendi i ngjarjes

Një autobus është aksidentuar mbrëmjen e kësaj të premte në Ferizaj, ku kanë mbetur të lënduar tre persona.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:20.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Ismet Hashani, i cili ka bërë të ditur se autobusi i kishte këputur telat e rrymës.

“Ju njoftojmë se rreth orës 21:20 në rrugën e Ferizajt, ka ndodhur një aksident ku i përfshirë është një autobus i cili ka këputur telat e rrymës dhe një korsi ka qenë e bllokuar për pak kohë. Sipas hetimeve janë lënduar lehtë tre persona”, ka thënë Hashani.

Me rastin janë duke u marrë njësitet e trafikut rajonal. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat