Për 50 cent shoferi dhe kondukteri i autobusit ushtrojnë dhunë tek udhëtari

Kronikë e zezë

Për 50 cent shoferi dhe kondukteri i autobusit ushtrojnë dhunë tek udhëtari

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 23:46
Foto ilustrim

Një javë më parë ka ndodhur një rrahje afër Qendrës së Studentëve në Prishtinë.

Shoferi i autobusit “24 Yjet” bashkë me kondukterin kanë ushtruar dhunë tek një udhëtar.

Siç tregojnë burimet e medias dhe siç dëgjohet në videon e siguruar, rrahja ka ndodhur veç për mospagesë të biletës së autobusit, çmimi i së cilës është 50 cent.

“Ti me kanë njeri e kishe pagu biletën”, dëgjohet në video.

Pas kësaj, të tre dalin jashtë autobusit dhe kondukteri fillon ta godasë udhëtarin, derisa shoferi shihet se e kap për krahu.

Më poshtë pamjet:

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat