Gjendet i vdekur një 19 vjeçar në Rahovec, dyshohet për vetëvrasje

Kronikë e zezë

Gjendet i vdekur një 19 vjeçar në Rahovec, dyshohet për vetëvrasje

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Një 19-vjeçar është gjetur pa shenja jete në një fshat të Komunës të Rahovecit.

Rastin e ka konfirmuar për Insajderin zëdhënësi i policisë, Sheremet Elezaj nga rajoni i Gjakovës.Sipas njoftimit të policisë viktima është gjetur i varur.

Sot rreth ores 08:40min. Stacioni Policor-Rahovec është njoftuar se në fshatin Pataqan i Poshtëm-Komuna Rahovec, viktima mashkull/kosovar lindur në vitin 2003 e kishte varë veten.

Patrulla policore së bashku me autoambulancë kanë shkuar në vendngjarje ku ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Njësitet relevante të policisë dhe Prokurori i Shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes me vendimin e të cilit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion. Rasti do të trajtohet si “Hetim i vdekjes”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat