Gruaja në Gjilan e denoncoi partnerin për dhunë, ja çka i gjeti Policia atij

Kronikë e zezë

Gruaja në Gjilan e denoncoi partnerin për dhunë, ja çka i gjeti Policia atij

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 11:00
Foto ilustrim

Një grua mbrëmë në Gjilan e ka denoncuar për dhunë fizike partnerin e saj, me të cilin kishte bashkëjetuar për tre muaj.

Pas denoncimit të saj, me urdhër të prokurorit, është kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit.

Siç njofton Policia, në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë, karikatori me gjashtë fishekë dhe dy pako me fishekë, gjithsej 56 fishekë.

Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është arrestuar dhe më pas është dërguar në mbajtje.

Ndaj tij është iniciuar rasti “Dhunë në familje”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Kanosje”.

“DHUNË Në FAMILJE & ARMËMBAJTJE PA LEJE&KANOSJE|Gjilan, 24.06.2022-21:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar me të cilin kishte bashkëjetuar tre(3) muaj. Me urdhër të prokurorit është kontrolluar banesa e të dyshuarit dhe është gjetur dhe konfiskuar :një pistoletë, karikatori me gjashtë(6) fishekë si dhe dy pako me fishekë- gjithsejtë 56 fishekë. Me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat