Dyshohet se e keqtrajtoi fëmijën 1 vit e gjysmë, arrestohet nëna në Mitrovicë

Kronikë e zezë

Dyshohet se e keqtrajtoi fëmijën 1 vit e gjysmë, arrestohet nëna në Mitrovicë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Dje në mesditë, është arrestuar një grua në rrugën “Artim Jashari”, në Mitrovicë.

Ajo dyshohet se e ka keqtrajtuar fëmijën e saj një vit e gjysmë.

Siç njofton Policia, fëmija i është lënë nënës së të dyshuarës, për përkujdesje.

E dyshuara, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

Ndaj saj është iniciuar rasti “Keqtrjatim apo braktisje e fëmijës”.

“KEQTRAJTIM APO BRAKTISJE E FËMIJES | Rr. Artim Jashari 25.06.2022-11:53. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta është takuar duke e keqtrajtuar fëmiun e saj një vit e gjashtë muaj. Fëmiu iu është dhënë në përkujdesje  nënës së të dyshuarës.E dyshuara me vendim të prokurorit pas intervistimit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat