I dehuri gjuan me armë zjarri në një lokal në Mitrovicë

Kronikë e zezë

I dehuri gjuan me armë zjarri në një lokal në Mitrovicë

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 10:43
Ilustrim

Një i dehur ka gjuajtur me armë zjarri dje në një lokal në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë.

Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar: tri gëzoja, një fishek dhe tri predha të fishekëve të armës së zjarrit, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë.

Njoftimi i plotë i policisë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËGJITHSHËM & ARMËMBAJTJE PA LEJE /Rr. Dëshmorët e Kombit, Mitrovicë 26.06.2022 – 03:01. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili në gjendje të dehur në një lokal kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të dyshemesë. Nuk raportohet për lëndime në njerëz. Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar: tri gëzoja, një fishek dhe tri predha të fishekëve të armës së zjarrit, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë . Në konsultim me prokurorin, pasi iu nënshtrua procedurave të parapara i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat