Katër të lënduar në një vetaksident në Llapushnik

Kronikë e zezë

Katër të lënduar në një vetaksident në Llapushnik

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë – Pejë, konkretisht në fshatin Llapushnik.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Bajram Krasniqi.

Krasniqi tha se njësitë policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

“Në ora 13:50, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Llapushnik). Njësia policore menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, nga aty ka njoftuar se në aksident është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksident). Si pasojë e aksidentit katër persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Njësitet relevante policore janë duke u marrë me aksidentin”- tha Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat