Vdes njëri nga të lënduarit në aksidentin me autoambulancë në Gjakovë

Kronikë e zezë

Vdes njëri nga të lënduarit në aksidentin me autoambulancë në Gjakovë

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Një aksident ka ndodhur dje në rruëgn “Pashko Vasa” në Gjakovë, ku një person derisa ka qenë duke e drejtuar veturën, ka shkaktuar aksident me një autoambulancë e cila ka qenë duke i transportuar  disa persona të lënduar nga një vetaksident.

Si pasojë e aksidentit pesë persona kanë pësuar lëndime trupore për të cilat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa njëri nga të lënduarit ka ndërruar jetë.

Policia bën të ditur se i dyshuari për shkaktimin e aksidentit është arrestuar.

“Si pasojë e aksidentit pesë persona të gjithë meshkuj kosovarë kanë pësuar lëndime trupore për të cilat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa njëri nga të lënduarit ka ndërruar jetë , me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, kurse i dyshuari që ka shkaktuar aksidentin me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat