Therje me thikë në Prishtinë, dy të lënduar

Kronikë e zezë

Therje me thikë në Prishtinë, dy të lënduar

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 19:35
Foto ilustrim

Dy persona janë lënduar si pasojë e një therjeje me thikë që ka ndodhur sot rreth orës 18:00 në lagjen “Mati” në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Ai ka njoftuar se të lënduarve u është ofruar trajtim mjekësor.

Sipas tij, Policia ka shoqëruar në stacionin policor një person që dyshohet të jetë i implikuar në rast.

“Rreth orës 18:00 është raportuar për një therje me thikë të ndodhur në rrugën “Muharrem Fejza” në lagjen Mati në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informacionit policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga të dhënat e   para dyshohet për dy persona të lënduar nga mjeti i mprehtë (thikë) të cilëve u është ofruar trajtimi mjekësor. Një i dyshuar që dyshohet të jetë i implikuar në rast, është shoqëruar për në stacionin policor. Ndërkohë që policia ka iniciuar një hetim me qëllim sqarimin e rrethanave të rastit”, ka thënë Borovci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat