UÇK-isti nga Londra rrah 4 policë, arrestohet më pas

Kronikë e zezë

UÇK-isti nga Londra rrah 4 policë, arrestohet më pas

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 20:28
Foto ilustrim

Një person po pretendon se është rrahur nga policët derisa ishin duke e arrestuar të shtunën në rrugën “Bajram Latifi” në kryeqytet.

Sh.M thotë se gjatë një mosmarrëveshjeje që pati me komshiun e tij ndërhyri policia për t’i ndarë por sipas Sh.M, situata eskaloi e policia përdori sprej në sy e ky u detyrua të shtyjë policët për t’u vetëmbrojtur, katër prej të cilëve u lënduan.

E më pas ata, sipas tij, thirrën përforcime për ta arrestuar atë dhe përdorën dhunë çka i shkaktuan lëndime të mëdha trupore.

Një gjë të tillë e mohuan policët, por nuk dhanë detaje më tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat