Vjedhje e rëndë në Viti, hajnat grabisin stoli dhe para të gatshme

Kronikë e zezë

Vjedhje e rëndë në Viti, hajnat grabisin stoli dhe para të gatshme

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Një qytetar nga fshati Sllatinë e Epërme të Vitisë ka informuar Policinë se persona të panjohur kanë hyrë me forcë në shtëpinë e tij dhe vëllezërve të tij.

Ata kanë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari.

Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur rreth orës 02:40.

“Fsh. Sllatinë e Epërme, Viti 08.08.2022 – 02:40. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe të dy vëllezërve të tij, ku kanë arritur të vjedhin një shumë të konsiderueshme parash dhe sasi stoli ari”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat