​E zë lisi, vdes 39-vjeçari në Burincë të Gjilanit

Kronikë e zezë

​E zë lisi, vdes 39-vjeçari në Burincë të Gjilanit

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 23:02
Foto ilustrim

Një person ka humbur jetën tragjikisht sot në Burnicë të Gjilanit derisa ishte duke prerë drurë.

Zëdhënësi i policisë rajonale për Gjilan Ismet Hashani ka konfirmuar për KosovaPress se rasti ka ndodhur rreth orës 16:53.

“Kemi pranuar informatën se në Burincë - komuna Gjilan, personin shqiptar shtetas i Kosovës (1983 ), me vendbanim në komunën e Kaçanikut, ishte duke prerë drurë, në një moment një lis e ka zënë duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore. Nga lëndimet e marra rreth orës 18:00 mjeku kujdestar në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e personit”, ka thënë Hashani.

Në lidhje me rastin janë njoftuar njësitet relevante, ndërsa me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pajetë do të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Rasti po hetohet nga njësitet e hetimeve rajonale të Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat