Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë e mbi 100 aksidente

Kronikë e zezë

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë e mbi 100 aksidente

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 09:11
Foto ilustrim

2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës.

Kjo u bë e ditur në raportin 24 orësh të policisë.

Ku në statistikat e përgjithshme thuhet se në ditën e fundit janë regjistruar 102 aksidente ku nga to 26 janë me lëndime dhe 76 me dëme materiale..

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 26 persona, ndërsa 10 janë dërguar në mbajtje kurse tre në vuajtje të dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat