​Dyshohen për prostitucion arrestohen tre persona në Mitrovicë

Kronikë e zezë

​Dyshohen për prostitucion arrestohen tre persona në Mitrovicë

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 09:27
Foto ilustrim

Dy burra dhe një grua janë arrestuar në Mitrovicë, nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Mundësim apo detyrim në prostitucion dhe bashkëkryerje”. 

Dyshohet se veprën e kanë kryer në qershor të këtij viti, në rrugën “Mbretëresha Teutë”.

“Mundësim apo detyrim në prostitucion & bashkëkryerja:

Rr. Mbretëresha Teutë, Mitrovicë qershor-2022. Me datë 10.08.2022 janë arrestuar tre të dyshuar (dy meshkuj dhe një femër) kosovare, nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprat e cekura. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti në proces hetimor”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat