​Vidhen stoli ari e para në shtëpitë e tre vëllezërve në Krushë të Vogël

Kronikë e zezë

​Vidhen stoli ari e para në shtëpitë e tre vëllezërve në Krushë të Vogël

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Një vjedhje e rëndë raportohet se ka ndodhur në fshatin Krushë e Vogël e Prizrenit.

Policia njofton se persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpitë e tre vëllezërve dhe kanë vjedhur stoli ari, para të gatshme e gjësende tjera me vlerë.

“Fsh. Krushë e Vogël, Prizren 10.08.2022-02:15. Është raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në tri shtëpi të viktimave meshkuj kosovarë-vëllezër dhe nga aty kanë vjedhur një sasi stoli ari, para të gatshme dhe disa gjësende tjera në vlerë”, thuhet në raportin policor.

Rasti i cili është cilësuar si “Vjedhje e rëndë” dhe është në procedurë hetimore. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat