Istog, gjendet e vdekur një foshnje katër muajshe

Kronikë e zezë

Istog, gjendet e vdekur një foshnje katër muajshe

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

Një foshnje është gjetur pa shenja jete në fshatin Serbobran të Istogut.

Vdekja është konstatuar nga mjeku i Qendres Kryesore të Mjekësisë Familjare.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Me datën 8 gusht 2022 rreth orës 04:50 policia ka pranuar një informatë se në fshatin Serbobran të Istogut një fëmijë 4 muajsh është pa shneja jete. Njësitë relevante iu kanë përgjigjur vendit të ngjarjes, është informuar mjeku në QKMF-në e Istogut dhe i njëjti ka konstatuar vdekjen e foshnjës” – tha Rugova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat