Për 24 orë gjashtë raste të dhunës në familje

Kronikë e zezë

Për 24 orë gjashtë raste të dhunës në familje

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 13:40
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar gjashtë raste të dhunës në familje në 24 orë, ndërkaq shumica e rasteve ‘viktima të dhunës në familje’, janë gratë.

Sipas raportit, rastet e dhunës në familje kanë ndodhur në Prishtinë, Gjilan, Ferizaj, Prizren dhe Pejë.

Prishtinë 14.08.2022-21:30. Është arrestuar një mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër kosovare e cila është dërguar për trajtim mjekësor. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gaz, një karikator dhe një fishek me gas. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Prishtinë 14.08.2022-11:00 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti pas një zënke verbale që kishte pasur me viktimën femër kosovare e kishte sulmuar fizikisht atë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Gjilan  04.08.2022, 00:00. Me datën 14.08.2022 Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar i kishte shkaktuar dhunë fizike dhe psiqike, lidhur me rastin i dyshuari mashkull kosovar pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ferizaj 14.08.2022-11:00. Është  arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti për shkak të një mosmarrëveshje me viktimën femër kosovare të njëjtën e ka sulmuar fizikisht dhe e ka kanosur. Viktima nuk ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është dërguar në mbajtje.

Prizren  13.08.2022, 23:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në gjendje të dehur kishte sulmuar fizikisht dy viktimat femra kosovare. Viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Pejë 13.08.2022-21:00 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë psiqike ndaj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti nën hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat