​Policia për dy javë në rajonin e Prishtinës konfiskon 38 armë

Kronikë e zezë

​Policia për dy javë në rajonin e Prishtinës konfiskon 38 armë

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Që nga data 1 gusht 2022 e deri më sot, policia e rajonit të Prishtinës, ka sekuestruar 38 armë zjarri, prej tyre 10 dyshohet të jenë përdorë në ahengje familjare.

Policia konform detyrimit ligjor obligohet që në rastet e tilla të fillojë kërkimin për armët e përdorura në rast,

të ndalojë kolonat e dasmorëve për t'i kontrolluar dhe ndaj personave të dyshuar në situata të caktuara të ndërmarrë edhe bastisje në shtëpitë ku dyshohet për raste të tilla.

Mbështetur mbi këtë bazë, policia apelon të gjithë qytetarët që t’u shmangen veprimeve të tilla për arsye të sigurisë dhe ceremonitë festive t’i kalojnë pa incidente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat