Mosmarrëveshje në aheng familjar në Prizren, lëndohet dasmorja

Kronikë e zezë

Mosmarrëveshje në aheng familjar në Prizren, lëndohet dasmorja

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 10:20
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se, kanë pranuar raportime se gjatë një ahengu familjar ka ndodhë një mosmarrëveshje mes disa personave.

Në njoftim shtohet se si pasojë e kësaj, viktima femër ka pësuar lëndime nga mjeti i mprehtë thikë e cila është përdorur në rast nga të dyshuarit.

Po ashtu është njoftuar se një i dyshuar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje pasi që kishte edhe urdhër arrest nga gjykata.

“Rr. Hasan Prishtina, Prizren, 15.08.2022 – 19:50.  Është raportuar se gjatë një ahengu familjar ka ndodhë një mosmarrëveshje mes disa personave kosovar, si pasojë viktima femër kosovare ka pësuar lëndime nga mjet i mprehtë thikë e cila ishte përdorë në rast nga të dyshuarit. Ajo është dërguar për tretman mjekësor dhe pastaj është liruar në shtëpi. Një i dyshuar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje pasi edhe kishte urdhër arrest nga gjykata”, thuhet në raportin e PK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat