​Shtatë të lënduar në aksidentin e trafikut në rrugën Prishtinë-Podujevë

Kronikë e zezë

​Shtatë të lënduar në aksidentin e trafikut në rrugën Prishtinë-Podujevë

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 22:49
Foto ilustrim

Shtatë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte në rrugën Prishtinë-Podujevë.

Agron Borovci, zëdhënës i Policisë së Kosovës, ka thënë për KosovaPress se aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe janë përfshirë tri vetura.

Rreth orës 21:00, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në rrugën magjistrale Prishtinë - Podujevë. Në aksident janë përfshirë tri vetura ndërkaq shtatë persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Borovci.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri tek aksidenti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat