Keqtrajtoi fëmijën e tij, Qendra për Punë Sociale e merr në përkujdesje

Kronikë e zezë

Keqtrajtoi fëmijën e tij, Qendra për Punë Sociale e merr në përkujdesje

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 10:27
Foto ilustrim

Një burrë nga Prizreni ka keqtrajtuar ose ka braktisur fëmijën, ndaj tij prokuroria ka inicuar hetime.

Rasti është ngritur si “ keqtrajtim apo braktisje e fëmijës” andaj lidhur me rastin janë kontaktuar zyrtarët nga Qendra për Punë Sociale të cilët e kanë marr fëmijën nën përkujdesje.

“Prizren 17.08.2022 – 14:00. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar ka kryer veprën e cekur.

Lidhur me rastin janë kontaktuar zyrtarët nga Qendra për Punë Sociale të cilët kanë marr fëmiun nën përkujdesje poashtu është njoftuar edhe prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet’, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat