​IPK rekomandoi suspendimin e dy policëve

Kronikë e zezë

​IPK rekomandoi suspendimin e dy policëve

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 19:32
Inspektorati Policor i Kosovës

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e departamentit të hetimeve, i kanë rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e dy zyrtarëve policorë.

IPK sqaron se sipas informatat e para nga policia, lidhur me dyshimin se dy zyrtarë policorë (jashtë detyrës zyrtare), janë të përfshirë si të dyshuar për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

“Incidenti raportohet të ketë ndodhur dje në një fshat të komunës së Vushtrrisë kurse ankuesi në këtë rast është intervistuar nga hetuesit e IPK-së. Hetuesit e IPK-së në koordinim të plotë me Prokurorinë e Shtetit, do të vazhdojnë të ndërmarrin edhe veprime të tjera hetimore drejt ndriçimit të plotë të të gjitha rrethanave që ndërlidhen me këtë rast”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat