Një serb e një maqedonas arrestohen për vjedhje të veturës në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

Një serb e një maqedonas arrestohen për vjedhje të veturës në Fushë Kosovë

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Pas një pune hetimore, policia njofton se janë identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar meshkuj, njëri shtetas i Maqedonisë Veriore dhe tjetri shtetas i Serbisë, nën dyshimin se gjatë muajit të kaluar kanë kryer vjedhje në Fushë Kosovë.

Gjithashtu bëhet e ditur se janë kryer edhe dy bastisje ku janë gjetur dhe sekuestruar tre telefona, pajisje të modifikuara të cilat shërbejnë për hapjen dhe ndezjen e veturave, rroba të cilat dyshohet se i ka përdorur i dyshuari, një veturë me targa të huaja dhe 270 euro.

Në lidhej me rastin është konsultuar prokurori i shtetit,.

Me vendim të tij  dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat