Mitrovicasi has në disa eshtra derisa po hapte një varr të ri

Kronikë e zezë

Mitrovicasi has në disa eshtra derisa po hapte një varr të ri

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Një person në fshatin Zabërxhë të Mitrovicës ka raportuar se ka gjetur disa eshtra derisa po hapte një varr të ri.

Policia bën të ditur se dyshohet që eshtrat e gjetura të jenë të njeriut.

“Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se derisa ishte duke hapur një varr ka hasur në eshtra që dyshohet të jenë të njeriut. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti për krime lufte të cilët kanë marrë eshtrat e kufomës për ekzaminim në IML”, thuhet në raport.

Tutje, policia ka bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat